tel. :503 514 899      kosmetologstarachowice@gmail.com

RF Frakcyjny Mikroigłowy SKINFRAX lifting, blizny, zagęszczenie skóry
Mezoterapia igłowa - Filorga
Laser diodowy - depilacja owłosienia

ESTGEN – INŻYNIERIA TKANKOWA

Zabieg z użyciem preparatu marki estGen oparty jest głównie na wprowadzaniu go po za pomocą mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej lub ultradźwięków w głębsze warstwy skóry. Tam następuje szereg reakcji mających na celu silna regeneracje i przebudowę tkanek. Skóra zostaje wcześniej przygotowana odpowiednio dobranym peelingiem (w przypadku zmian zapalnych występujących w trądziku etap ten zostaje pominięty).

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry.

Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

 

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Niektóre z efektów zabiegu z preparatem estGen:

 • poprawa struktury głębokich warstw skóry;
 • widoczna poprawa gęstości i elastyczności skóry, spłycenie zmarszczek i bruzd już po pierwszym zabiegu;
 • działanie łagodzące stany zapalne, zmiany trądzikowe w trądziku młodzieńczym, dorosłych, różowatym;
 • rozjaśnienie przebarwień wraz z zapobieganiem ponownej pigmentacji w przyszłości;
 • regeneracja naskórka po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej;
 • zagęszczenie skóry twarzy i ciała o 20 % już po pierwszym zabiegu
 • wspomaganie terapii w przypadkach ropiejących uszkodzeń;
 • stymulacja układu odpornościowego skóry;
 • działanie przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe;
 • normalizacja procesów gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych ran;
 • działanie przeciwalergiczne;
 • łagodzenie objawów łuszczycy, AZS, egzemy
 • działanie antyseptyczne, regenerujące i przeciwzapalne;

 

Pierwsze efekty widać już kilka dni po pierwszym zabiegu, pełen obraz stanu skóry widoczny jest po upływie 21-28 dni od zabiegu.

Częstotliwość: mezoterapia mikroigłowa – 1-6 zabiegów raz na 3-4 tygodnie, sonoforeza – 1-6 zabiegów raz na 1-2 tygodnie

 

GEN FACTOR

Gen Factor No03 to innowacyjny preparat skali światowej w dziedzinie kosmetologii komórkowej!

GF 03 to pierwszy preparat w serii GEN FAKTOR, na którą składać się będą produkty naskórne do inżynierii tkankowej oraz inteligentne biomateriały opatrunkowe.
GF03 został zaprojektowany pod kątem skóry trudnej i z problemami. Także podrażnionej, przemęczonej, osłabionej lub z zachwianą równowagą komórkową.

 

Preparat ten ma zastosowanie w profilaktyce, pielęgnacji i regeneracji, w różnych zabiegach inwazyjnych (np. mezoterapia, fraksel...itp.)
Swoją skuteczność działania zawdzięcza unikalnym, a zarazem bardzo silnie działającym substancją bioaktywnym. Łączy w sobie składniki oddziałowujące bezpośrednio na receptory komórkowe tkanek skóry oraz elementów macierzy zewnątrz i wewnątrzkomórkowej.
GF03 to wyjątkowy system profilowany wspomagający procesy regeneracji i odbudowy.

 

Gen Factor N03 tworzony jest z surowców najwyższej jakości, odpowiadających aktualnym trendom badawczym farmakologii, biotechnologii, a także bardziej specjalistycznym dziedzinom jak nano-chemii farmaceutycznej czy chemii supramolekularnej.

 

 

Jest kompozycją aktywnych biologicznie białek i peptydów umieszczonych w biopolimerowej bazie hydrożelowej.

 

Baza hydrożelowa umożliwia efektywną aplikację oraz przenoszenie transferyn, czynników wzrostu oraz innych bioaktywnych protein do wierzchnich warstw skóry wspomagając ograniczanie powstawania stanów zapalnych oraz pobudzając skórę do odbudowy i regeneracji. Służy także do łagodzenia potencjalnych podrażnień skóry występujących podczas zabiegów kosmetycznych i podologicznych

 

GF 03 posiada silne właściwości nawilżające .Może być stosowany w zabiegach medycyny estetycznej i podologicznych.

 

Skład:

 • 1,6% transferyn
 • 5% immunizowanego colostrum
 • Laktoferyna   30-35mg/g
 • IGF-1       2,5-4 u/g

 

Przeciwwskazania: ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, alergia na składniki preparatu.