503 514 899      kosmetologstarachowice@gmail.com

RF Frakcyjny Mikroigłowy SKINFRAX lifting, blizny, zagęszczenie skóry
OSOCZE
Mezoterapia igłowa - Filorga
Laser diodowy - depilacja owłosienia

Diodowy Laser 808nm – usuwanie owlosienia

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA

 

Wskazania do zabiegu:

 • Nadmierne i problematyczne owłosienie 
 • Stany zapalne i podrażnienie skóry występujące po tradycyjnej depilacji (np. maszynką, woskiem, depilatorem)
 • Wrastające włoski
 • Niechciane owłosienie wybranych partii ciała
 • Owłosienie wynikające ze zmian endokrynologicznych

 

Aktywne działanie:

Zabieg wykonywany jest za pomocą lasera diodowego, emitującego falę świetlną o długości 808nm. Fala świetlna o tej długości jest selektywnie pochłaniana przez barwnik wbudowany w strukturę włosów- tzw. melaninę. Absorbowane przez melaninę światło lasera zostaje zamienione w ciepło, dochodzi do podgrzania, a następnie uszkodzenia brodawki włosa. Wszelkie podziały komórkowe zostają zahamowane – a dalszy wzrost włosa nie jest możliwy. Zabieg wykonywany jest, w zależności od partii ciała – w odstępach 4-12 tygodni. Pomiędzy zabiegami Klient cieszy się gładką skórą, gdyż włosy odrastają wolno i już po pierwszym zabiegu usuwamy ok. 15%-30% zbędnego owłosienia.

W trosce o Twój komfort i bezpieczeństwo, przed kuracją przeprowadzana jest bezpłatna konsultacja, wraz z próbą laserową- dzięki czemu, wszelkie ryzyko działań ubocznych zostaje wykluczone. 

 

Okolica zabiegowa

Przerwa miedzy zabiegami (miesiac)

Ilosc powtarzanych zabiegow

Pachy

1.5~2

3~4

Wkolo ust

2

3~4

Ramiona

2

3~5

Nogi

2

4~6

 

 

 

Linia wlosow

1~1.5

4~6

Broda

1~1.5

4~6

Bikini

1~1.5

4~6

 

Efekty zabiegu:

 • Gładka, przyjemna w dotyku skóra
 • Skóra bez podrażnień i wrastających włosków

  

Porównanie najczęściej stosowanych metod depilacji w    gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej

  

  

 

  

  

IPL,    E-Light, SHR, sPTF

  

  

Laser    Diodowy

  

Ilość   potrzebnych zabiegów

8-12

3-6

Czas trwania okresu zahamowania wzrostu włosa

2-6   miesięcy

2-10   lat

Zabiegii   podtrzymujące

x2-4/ 1   rok

x1/ 2 lata

Odczucia   podczas zabiegu

ból, intensywne ciepło oraz tzw. "igiełki"

znikome   odczucia

Bezpieczeństwo

energia pochłaniana jest zarówno przez włosy i   otaczające je tkanki

 energia   pochłaniana jest jedynie przez włosy

 • Redukcja niechcianego owłosienia - o 90% włosów

 

 

Badania prowadzone przez dr Heather Cameron (opublikowane w czasopiśmie „Lasers in Medical Science”) porównują skuteczność  metod depilacji za pomocą lasera diodowego i aparatu IPL (E-Light, sPTF, SHR).

 

Grupa pacjentów, na której przeprowadzono zabiegi z użyciem lasera diodowego deklarowała o 50% wyższą skuteczność i trwałość w stosunku do grupy po zabiegach IPL-em. 

 

W OPARCIU O LICZNE PRACE BADAWCZE I O DOŚWIADCZENIE  LEKARZY – W NASZYM GABINECIE  STOSUJEMY DEPILACJE LASEREM DIODOWYM!!!

Gwarantujemy wysokie bezpieczeństwo, fachową opiekę wykwalifikowanego kosmetologa, pełną satysfakcję i znakomity efekt końcowy.

 

 

****Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania****

Usuwanie owłosienia laserem diodowym, a inne metody depilacji:

Tradycyjne metody usuwania włosów: golenie, wyrywanie pensetą czy wosk dają efekty tymczasowe oraz mogą przyczyniać się do powstawania nieestetycznych podrażnień i zmian zapalnych skóry. Jeszcze kilkanaście lat temu, jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety bardzo bolesna i czasochłonna. Obecnie, najbardziej popularną metodą depilacji jest Intensywne Światło Impulsowe (Intensive Pulse Light), znane powszechnie pod skrótem IPL lub SHR. IPL i SHR nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczyywistości źródłem światła w tych urządzeniah jest lampa xenonowa (a nie laserowa), wysyłająca wiele długości światła rozpraszających się we wszystkich strukturach skóry i nie dysponujących wystarczającą mocą by zniszczyć komórki włosa. Powodują jedynie tymczasowe powsztrzymanie porostu włosów. Laser diodowy emituje spójną wiązkę światła o jednej, stałej długości, dzięki czemu wytworzona energia absorbowana jest przez włos a nie sąsiadujące tkanki. Dłuższa i o większej mocy fala lasera diodowego (808nm) jest w stanie przenikać głębiej do naskórka i uszkodzić kluczowe elementy włosa - odpowiadające za jego wzrost.

Nasz gabient posiada laser diodowy. Zabiegi niem wykonywane są dużo bardziej komfortowe, mniej bolesne (dochodzi do podgrzana jedynie włosa, a nie otaczającej go skóry) oraz nieprówywalnie skuteczniejsze, niż te wykonywane IPL'em. 

 

Dlaczego potrzebna jest seria zabiegów:

By został zahamowany wzrost włosa musi dojść do podgrzania jego kluczowych elementów: brodawi oraz mieszka włosowego (to w nich tworzone są komórki włosów). Cześć włosów znajduje się w tzw. fazie wzrostu (nadal produkowane są w nim komórki - więc nadal są połączone z mieszkiem i brodawką włosa). Jeżeli w tym momencie zostanie wykonany zabieg, podział komórkowy zostanie zachamowany, a więc dalszy wzrost włosa nie będzie możliwy. Pozostałe włosy są w tzw. fazie uśpienia (nowe komórki nie są już w nich produkowane - gotowe włosy "odrywają" się od brodawki i mieszka włosowego i po pewnym czasie wypadają). Włosy te nagrzewają się pod wpływem światła lasera, lecz energia nie jest przekazywana do brodawki oraz mieszka włosowego. Okres uśpienia włosa trwa 3-8 tygodni, dlatego w takich odstępach wykonywane są zabiegi.

Aby osiągnąć ok. 90-procentową redukcję owłosienia potrzebnych będzie 3-7 sesji (ilość sesji jest uzależniona od tego, ile dana osoba posiada włosów w fazie wzrostowej). Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać, ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, że świało lasera dotrze do wszystkich włosów.

 

Jak wygląda sam zabieg:

Każdy zabieg w naszym gabinecie poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Wyklucza on wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Następnie określa się fototyp skóry i przeprowadza próbę laserową. Dzięki nowoczesnej technologi chłodzącej, nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Podczas zabiegu na ogoloną dzień wczęsniej skórę (w niektórych przypadkach konieczne jest pozostawienie ok. 1-2mm zarostu) przykładana jest głowica i zostaje uwolnona wiązka światła laserowego. W prównaniu do depilacji woskiem zabieg laserowego usuwania owłosienia jest bardzo łagodny - odczuwane są "deilkatne igiełki". Osoby z grubymi, ciemnymi włosami mogą odczuwać większy dyskomfort niż osoby o cienkich włosach. Dzieje się tak ponieważ grubsze i ciemniejsze włosu pochłaniają więcej światła - więc bardziej się nagrzewają. Zazwyczaj, z zabiegu na zanieg włosy stają się coraz cieńsze i jaśniejsze. Dlatego też największy dyskomfort odczuwa się przy pierwszym zabiegu. 

 

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowe:

Ponieważ działanie lasera diodowego skierowane jest na barwnik włosa- melaninę, im więcej tego pigmentu ma dana osoba, tym lepsze bedą rezultaty. Dlatego też włosy siwe, rude lub blond wymagają znacznie więcej ilości zabiegów. Ponadto światło lasera, w równie silnym stopniu podgrzewa barwnik włosa oraz skóry. To sprawia, że osoby o ciemnej karnacji (V i VI fototyp skóry) nie powinny mieć wykonywanego zabiegu. Najlepszymi "kandydatami" do laserowej depilacji dą osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach. 

 

Jak należy się przygotować do zabiegu depilacji laserowej:

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być czysta, sucha i nienatłuszczona. W okresie zimowym należy nawilżać przed zabiegami depilacji takie partie jak łydki, uda, przedramiona i ramiona. Ponieważ przy mocno wysuszonej skórze podrażnienie po zabiegu depilacji jest intensywniejsze. Skóra poddana zabiegowi powinna zostać wcześniej ogolona (dobę przed wykonanym zabiegiem) - należy ogolić skórę tak by pozostawić na jej powierzch "cień" włosa lub 1-2 mm zarost. Zabieg nie powinno wykonywać się na opalonej skórzę, gdyż pod wpływem promieni UV w skórze tworzą się skupiska melaniny, którę moga zostać przez światło laserowe równie intensywnie podgrzane jak melanina zawarta we włosie. Dodatkowo należy zaprzestać rozjaśniania i wyrywania włosów (np. pęsetą, depilatorem, woskiem lub pastą cukrową) 4 tygodnie przed zabiegiem

 

Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej:

Po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i obrzęknięta - zmiany te ustępują w ciągu kilku godzin, dodatkowo można zastosować maści łągodzące (np. Sudokrem) oraz zimny okład. Pozatym należy przestrzegać ogólnych środków zaradczych, takich jak:

 • dobę od zabiegu nie stosować dezoderantów i antyprespiratnów, mydła, Spirytusu oraz toników na bazie alkoholu
 • kilka dni od zabiegu należy zrezygnować z basenu i sauny
 • nie podrażniać i obficie nawilżać skórę w okolicy zabiegu
 • przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować ochronę przeciwsłoneczną - kremy z filtrem SPF 20 w okresie zimowym oraz z filtrem SPF 50 w okresie      letnim
 • bezwzględnie należy zaprzestać opalania się przez co najmniej 21 dni po zabiegu 
 • zaleca się nie stosować leków i kremów złuszczających (peeling)  minimum 2 tygodnie po zabiegu
 • jedyną, dopuszczalną metodą usuwania włosóww okresie bezpośrednio po  zabiegu jest golenie przy pomocy maszynki
 • do 3 tygodni po zabiegu włosy bedą samoczynnie wychodzić - należy wówczas unikać "szarpania i wyrywania" włosków tak by nie      przyspieszać całego procesu

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • Okres ciąży i aktacji 
 • Świeża opalenizna (należy odczekać okres 3 tygodni od ekspozycji na      promieniowanie UV)
 • Wyrywanie włosków 4 tygodnie przes zabiegiem (np. depilator, woskowanie)
 • Leki fotouczulające np. witam. A, retinoidy, tetracykliny, psolareny, nagietek, olejek bergamota, oleki cytrusowe, estrogeny, tyroksyna (ależy zaprzestać stosowania leków uwrażlwiających skórę na działanie światła 2-4  tygodnie przed zabiegiem)
 • Samoopalacz 
 • Aktywne stany zapalne skóry w miejscu zabiegu (np. opryszczka, brodawka, łupież pstry, bielactwo, łuszczyca)
 • Skłonność do bliznowacenia (tzw. keloidów)
 • Choroby nowotworowe (do 5 lat po wyleczeniu)
 • Zabiegi inwazyjne na daną okolicę (należy odczekać okres 3-6 miesięcy  od wykonanego zabiegu)
 • Eksfoliacja okolicy zabiegowej np. peeling chemiczny, mikrodermabrazja  (należy odczekać okres 3 tygodni od wykonanego zabiegu złuszczającego)

 Pacjent podpisuje karte informujaca ze zostal poinformowany o przeciwskazaniach do zabiegu i postepowaniu po zabiegu depilacji laserowej.

 

Przygotuj skóre do lata na lata !!

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=J-BeFY0rQts